Workshopy

Páteční workshopy
s africkými bubny

WORDS OFF – Letní rytmodílna

Výsledek projektu – rytmofilm zde

5.-12.8. 2018, Centrum DOnitra, Osinalice u mělníka
Tvorba krátkého rytmofilmu, taneční a pohybovÉ lekce, lekce Body percussion.

TANEC PRO RADOST

21.4. 2017, OD 18.00 DO 19.30 HODIN, VE KŘTINÁCH na zámku.
LEKTOR: VĚRKA BĚLEHRÁDKOVÁ
PRotančit se, uvolnit se, protáhnout se, nabrat energii, a naučit se o trošku více se vnímat v těle i v běžném životě.
Taneční zkušenost není nutná.
Cena: 120 Kč
Lektor: Věrka Bělerádková
PRO PŘIHLÁŠENÍ PROSÍM KONTAKTUJTE: VERISIMA@BELEHRADEK.CZ

Letní rytmodílna s představením VOSY NA LINCE

6.-13.8. 2017, Centrum DOnitra, Osinalice u mělníka
Podrobné informace: VOSYNALINCE
Příhláška: Vosynalince_2017_prihlaska

Projekt finančně podpořilo statutární město Brno
Finanční podpora: Ministerstvo kultury ČR, Nadace život umělce

12.11. 2016, od 14.00 do 17.00 hodin, ve Křtinách
Lektor: Věrka Bělehrádková
Workshop je určen pro začátečníky i mírně pokročilé. Budeme se zabývat rytmy západní Afriky, vyzkoušíte si hru na různé bubny (sólové, basové), a na další africké nástroje a perkusse. Zazní i africké písně.
Počet účastníků: 12 osob.
Pro přihlášení prosím kontaktujte: verisima@belehradek.cz

WS_bubny_Krtiny2016.res

TANEC A BUBNY 2016

Letní workshop pro zájemce o intenzivní trávení volného času. Výuka současného tance, výuka hry na africké bubny. Lekce pod vedením profesionálních učitelů. Předchozí taneční nebo bubnovací zkušenost není nutnou podmínkou (do přihlášky je jen potřeba uvést úroveň pokročilosti v obou oblastech). Nakládačka pohybu, rytmu, odpočinku a pohody, v příjemném místě CHKO Kokořínsko. Koupačka pár kroků, volný čas na výlety, deskovky, výborná kuchyně, večerní program.

Lektoři:
Tanec: Rena Milgrom
Tanečnice, lektorka, tanečně-pohybová terapeutka & Certified Movement Analyst. Workshop bude věnován práci s tělem v tanci, prostoru a dynamice na základech  pohybových studií Laban/Bartenieff. Budeme se věnovat tělesnému vnímání, organizaci těla a vnímání prostoru. Budeme tvořit venku i uvnitř a vedené improvizace se budou krystalizovat v choreografie. Pocítíte volnost a hru v tanci a pohybu, rozšíříte si své pohybové a taneční dovednosti. Otevřeno jak zkušeným tanečníkům, tak i začátečníkům.

Bubny: David Oplatek
Bubeník a pedagog. Výuka bude zaměřena na bubny djembe, kenkeni, sangban, dundun. Nejprve se zaměříme na zvládnutí základní techniky na tyto nástroje. Poté se budeme učit některé tradiční rytmy, se vším, co k tomu patří (signály, sóla, breaky, písnička). Pak se otevírá prostor pro vlastní improvizaci, pro tvoření „vlastní“ hudby. Součástí výuky jsou rozličná rytmická cvičení (bodypercussion, kdy jako nástroj používáme vlastní tělo), která rozvíjí smysl pro rytmus. Prostor budou mít jak začátečníci, tak pokročilí.

Termín: 20.-28.8. 2016 (začátek sobota večer, konec následující neděle v poledne)
Cena: 5000 Kč
Informace: verisima@belehradek.cz
Přihláška: Bubny_tanec_2016_prihlaska
Počet míst omezen!

TANEC A BUBNY 2015
Tanec_a_bubny_flyer

Letní taneční a bubnovací osvěžovna!
Pro vás, kdo máte rádi tanec, a kdo rádi bubnujete. Pro vás, kdo toto aktivně děláte nebo o tom zatím aktivně sníte. Zvládneme začátečníky i pokročilé.
Výuka současného tance, výuka hry na africké bubny pod vedením zkušených profíků. Dopolední lekce tanec, odpolední lekce bubny. Je možné se účastnit i jen jedné části (bubny nebo tanec).
Nakládačka pohybu, rytmu, odpočinku a pohody, v příjemném místě CHKO Kokořínsko. Koupačka pár kroků, volný čas na výlety, deskovky, výborná kuchyně…
A kdo bude letos učit?
Bubny: David Oplatek
Současný tanec: Rena Milgrom
Kde: Cenrum DoNitra, Osinalice u Mělníka
Kdy: 8.-16.srpen 2015
Cena. 5000 Kč (při výběru jen jednoho oboru 3500 Kč)
Přihláška zde: Tanec_a_bubny2015_prihlaska
Informace a kontakt: Věrka Bělehrádková, e-mail: verisima@belehradek.cz
VIDEO lekce bubny – závěr

TANEC A BUBNY 2014

Tanec a bubny_letak

Místo konání: Centrum DoNitra, Osinalice
Termín: 9.-17.8.2014
Program: dopolední lekce tanec, odpolední lekce bubny
TANEC  – využití technik současného tance, kontaktní improvizace, ve spojení s rytmem, hlasem, slovem. Pochopíme možnosti těla a základní pohybové principy k obohacení svého pohybového slovníku. Jak využít ruce a nohy, k čemu využít střed těla. Jak se pohybovat rychle, lehce, sovbodně, a s jistotou tak, aby tělo fungovalo, jak si přejeme. Jak využívat zem, prostor. Jak tančit s jiným člověkem, abychom se cítili dobře, využili pohybu druhého a naučili se v tanci reagovat.  Zjistíme souvislost mezi naším pohybovým myšlením a reálným myšlením v našem životě. Budeme pracovat samostatně, ve dvojici i ve skupině. K tomu všemu dojdeme prostřednictvím různých cvičení, her a tanečních aktivit, včetně propojení se slovem, rytmem a hlasem. Cílem je najít v tanci jistotu, radost, ale i překvapení. Najít v něm hru.
Lektor: Věrka Bělehrádková – učí současný tanec, hru na africké bubny, body percussion. Její cesta je vnímat své tělo a pohyb s uvědoměním a s radostí, ať už pro osobní rozvoj, nebo pro tvůrčí choreografickou práci. Má 14-tiletou lektorskou praxi (ČR, Německo, Anglie) a současně se vzdělává v oblasti propojení tance, hlasu, rytmu.

_MG_8642

BUBNY – výuka je zaměřena na bubny djembe, kenkeni, sangban, dundun. Nejprve se zaměříme na zvládnutí základní techniky na tyto nástroje. Poté se budeme učit některé tradiční rytmy, se vším, co k tomu patří (signály, sóla, breaky, písnička). Pak se otevírá prostor pro vlastní improvizaci, pro tvoření „vlastní“ hudby. Součástí výuky jsou rozličná rytmická cvičení (bodypercussion, kdy jako nástroj používáme vlastní tělo), která rozvíjí smysl pro rytmus.
Lektor: David Oplatek – hře na africké bubny se věnuje již 13 let, absolvoval několik stáží v západní Africe(jmenovitě Guinea, Mali a Gambie), kde se učil od řady učitelů (hráči ze souboru Percussion de Guineé, Drissa Koné). Hrál v kapelách Mugee a Kurangbe. V současné době doprovází kurzy afrického tance a učí hru na africké bubny.

Pro: zájemce od 18 let, taneční nebo bubnovací zkušenost vítána, ale není podmínkou
Cena: 4800 Kč (v ceně ubytování, celodenní strava, lektorné, program)
Podrobnější informace: Tanec a bubny 2014.info
Přihláška: Tanec_a_bubny2014_prihlaska

________________________________________________________

LETNÍ WORKSHOP TANEC A BUBNY 2013

17.-25.8.2013 v Nesměni u Českých Budějovic


 

Workshop je určen pro zájemce od 18-ti let. Bubnovací a taneční zkušenost není podmínkou, Účastníci budou rozděleni do dvou skupin podle dovedností. Každý den absolvujeme lekci afrických bubnů a lekci kontaktních improvizací (jedna lekce dopoledne, druhá odpoledne), celkem 5 hodin denně, ve skupinách cca po 10 lidech. Večer bude připraven alternativní program (film, bubenický jamm, masáže, atd…).
Program:
1. Hra na africké bubny – výuka je zaměřena na bubny djembe, kenkeni, sangban, dundun. Nejprve se zaměříme na zvládnutí základní techniky na tyto nástroje. Poté se budeme učit některé tradiční rytmy, se vším, co k tomu patří (signály, sóla, breaky, písnička). Pak se otevírá prostor pro vlastní improvizaci, pro tvoření „vlastní“ hudby. Součástí výuky jsou rozličná rytmická cvičení (bodypercussion, kdy jako nástroj používáme vlastní tělo), která rozvíjí smysl pro rytmus. Skupina bude rozdělena na začátečníky a pokročilé.

David Oplatek – hře na africké bubny se věnuje již 12 let, absolvoval několik stáží v západní Africe(jmenovitě Guinea, Mali a Gambie), kde se učil od řady učitelů (hráči ze souboru Percussion de Guineé, Drissa Koné). Hrál v kapelách Mugee a Kurangbe. V současné době doprovází kurzy afrického tance.
2. Kontaktní improvizace – je tanec nebo pohyb s partnerem, založený na práci s váhou, oporou, rovnováhou, předáváním váhy, s centrem těla, dotekem. Nemá danou choreografii, ale vzniká každým okamžikem a učí spontánně reagovat na nastálou situaci. Učí citlivějšímu vnímání sebe sama i druhých tanečníků. Klade důraz na plynulost a provázanost pohybu. Je to nepřetržitý proces hledání pohybových možností našeho těla  v rámci vzájemné interakce dvou nebo více tanečníků.

Petra Fornayová (SK)
Ubytování: vlastní spacák s sebou (matrace jsou k dispozici, pokud budete chtít spát venku nebo používat karimatku, vezměte si i karimatku). Ubytování je v patře ve společné místnosti. V budově je k dispozici sociální zařízení, čajovna, kuchyň.
Strava: o celodenní jídlo se budou starat dva kuchaři, kteří vaří převážně bezmasou stravu (kuřecí maso, ryby), je možné si objednat i vegetariánskou stravu. Stolujeme venku u dlouhého stolu pod velkým ořešákem. Poslední večer workshopu děláme slavnostní večeři, oheň, zpívání, tanec…
Příjezd: sobota 17.8. cca kolem 17 hod
Odjezd: neděle 25.8. kolem poledne (po snídani je závěrečné setkání a rozloučení se, úklid a domů)
Cena: 5000 Kč ( v ní je zahrnuto ubytování, stravování, lektorné a program)
Doprava: vlastní
Přihláška ke stažení: Tanec_a_bubny2013_prihlaska
Přihlášku je potřeba vyplnit do 15. června 2013. Poté je potřeba zaplatit zálohu 1000 Kč do 30. 6. 2013. Bez zálohy není místo rezervováno. Zbylá část kurzovného se doplácí do konce července 2013.
Počet míst je vzhledem ke kapacitě centra omezen – maximálně 20 osob.

___________________________________________

TANEČNÍ WORKSHOPY PRO VEŘEJNOST

v rámci festivalu TANCESSE 2013

4.- 5. května 2013 vždy od 9.30-12.00 hod
Workshopy probíhají paralelně, vyberte si tedy jeden z nich:

Kontaktní improvizace (lektor Kateřina H. Hanzlíková)
Africký tanec (lektor Alena Chládková)
Výrazový tanec – Limon technika (lektor Sylva Tománková), OBSAZEN
Port de bras (lektor Alena Skotáková)
Intgrovaný tanec (lektor Natascha Noack – Německo)
Skrze těla (lektor Pierre Nadaud – Francie), OBSAZEN
Body Music (lektor Jiří Bouda)
Přihlásit se můžete na email: verisima@luzanky.cz
Více info na stránkách festivalu: www.tancesse.cz

__________________________________________

LETNÍ WORKSHOP TANEC A BUBNY

18.-25. 8. 2012  v Osinalicích( Centrum DoNitra)
Osmidenní intenzivní workshop pro zájemce od 18-ti let. Workshop je vhodný jak pro začátečníky, tak pro pokročilé (platí pro tanec i pro bubnování). Absolvujete denně 5 hodin výuky, rozdělené na hru na africké bubny (2,5,hod) a výrazový tanec (2,5 hod). Je možné si přihlásit jen na tanec (5 hodin výuky denně)  nebo jen na bubny (5 hodin výuky denně, vhodné buď pro mírně pokročilé nebo pro šikovné začátečníky).
Program: Taneční poetika a hra na africké bubny.
TANEČNÍ POETIKA – Unikátní pohybový výzkum s využitím tanečních technik (africký tanec, Laban technika, Feldenkreis), vnitřních rytmů v našem těle, pohybové anatomie, dialogu s hudbou a improvizace, který vám umožní rozvinout váš pohybový slovník, propojit tělo s hudbou, a získat jistotu a lehkost v tanečním projevu.
vhodné pro začátečníky i zkušené tanečníky

Natascha Noack
(Německo)
Studovala africký tanec v Berlíně, Paříži, Buinei, Mali, Senegalu, Bukině Faso. Velkou inspiraci našla v práci Koffi Koko, Désir¨é Somé, Elsa Wolliaston, pro kterou pracovala jako asistentka na „Theatertreffen Berlin“. Vyučuje tanec v Německu a dalších evropských státech, spolupracuje na tvorbě mezinárodních projektů.

HRA NA AFRICKÉ BUBNY – Výuka je zaměřena na bubny djembe, kenkeni, sangban, dundun. Nejprve se zaměříme na zvládnutí základní techniky na tyto nástroje. Poté se budeme učit některé tradiční rytmy, se vším, co k tomu patří (signály, sóla, breaky, písnička). Pak se otevírá prostor pro vlastní improvizaci, pro tvoření „vlastní“ hudby. Součástí výuky jsou rozličná rytmická cvičení (bodypercussion, kdy jako nástroj používáme vlastní tělo), která rozvíjí smysl pro rytmus.
skupina bude rozdělena na začátečníky a pokročilé

David Oplatek (Česko)
Hře na africké bubny se věnuje již 12 let, absolvoval několik stáží v západní Africe(jmenovitě Guinea, Mali a Gambie), kde se učil od řady učitelů (hráči ze souboru Percussion de Guineé, Drissa Koné). Hrál v kapelách Mugee a Kurangbe. V současné době doprovází kurzy afrického tance.

Cena: 4 500 Kč (v ceně je ubytování, celodenní strava, kurzovné)
Informace: Věra Bělehrádková, E-mail: verisima@luzanky.cz, tel: 608 137 773
Přihláška: Letní workshop T_a_B_přihláška

________________________________________

Taneční workshop  „Bez tíže“ – integrovaný tanec

 23. 6. 2012 od 10-14 hodin, Bezbariérové divadlo Barka (Sv. Čecha 35a, Brno)
Současné taneční techniky a principy v práci s integrovanou skupinou tanečníků s pohybovým handicapem a bez.  Přechozí taneční zkušenost není nutná.
Lektor: Jitka Mozorová
Cena: 100 Kč/70 Kč
Workshop probíhá v rámci projektu „Bez tíže – tancem a myslí“. Finanční podpora: Statátární město Brno

—————————————————————————————————
KVĚTEN 2012: TANCESSE, workshopy
1. Výrazový tanec – Limon a Horton technika, 12. a 13.5. 2012
2. Kontaktní improvizace, 12. a 13.5. 2012
3. Integrovaný tanec, 12. a 13.5. 2012
4. Africký tanec, 12. a 13.5. 2012
5. Flamenco, 12. a 13.5. 2012
6. Pohybově divadlení workshop Tělo a krajina, 12.5. 2012
7. Body percussion, 13.5. 2012
1. VÝRAZOVÝ TANEC – HORTON A LIMON TECHNIKA –
(plno, v případě zájmu nás kontaktujte jako náhradník)
Základy techniky Lestera Hortona v první části hodiny, spojena s kontaktní improvizací ve druhé části.
Lektor: Sylva Tománková
Místo konání: Sokolovna, Srbská 4, Královo Pole, malý sál. Cena: 500 Kč (250 Kč/den)


Sylva Tománková, narozena 27. 9. 1974, je absolventem Filozofické fakulty Masarykovy Univerzity v Brně, oboru Sdružená uměnovědní studia a Janáčkovy Akademie Múzických umění v Brně oboru Taneční pedagogika. V současné době účinkuje v Městském divadle Brno v muzikálových představeních West side story a Koločava. Od roku 2004 je členem tanečního divadla Maximvs Davida Strnada (taneční techniky José Limon, Lester Horton, jazz), kde spolupracovala s choreografy jako Joe Alegado a Cristina Perera.

2. KONTAKTNÍ IMPROVIZACE (1 volné místo)
Seminář bude zaměřený na citlivější vnímání pohybových procesů v těle, na citlivější vnímání našeho těla v prostoru a na citlivější vnímání našich tanečních partnerů. Budeme pracovat zejména s těžištěm a osou našeho těla.
Lektor: Kateřina Honzírek Hanzlíková
Místo konání: SVČ Lužánky, Lidická 50, Sál Ornis. Cena: 500 Kč (250 Kč/den)
Kateřina H. Hanzlíková, tanečnice, choreografka a lektorka tance. Tanci a pohybu se věnuje od čtyř let. Začínala v moderní gymnastice, kde získala baletní základy, od čtrnácti let potom působila v několika tanečních skupinách v Brně. Nyní stále spolupracuje s taneční skupinou Bardo a na svých sólových i dalších projektech. Absolvovala mnoho tanečních seminářů, workshopů a dílen, na kterých se seznámila s celou řadou tanečních technik. V současné době organizuje a vede semináře kontaktních improvizací, věnuje se taneční průpravě dětí předškolního věku a jako lektorka a choreografka působí v pohybovém studiu Cyranovy boty v integrační skupině. Pořádá integrační taneční zážitkové semináře v Bezmezí, o. s.

3. INTEGROVANÝ TANEC (5 volných míst)
Komunikace, inspirace, interakce…Taneční dílna integrovaného tance je určena lidem s pohybovým omezením i bez něj, lidem s předchozí taneční zkušeností i lidem bez taneční zkušenosti. V dílně budeme využívat principy současné taneční techniky a improvizační techniky. Budeme poznávat a rozvíjet naše přirozené pohybové možnosti s ohledem na anatomii našeho těla,  komunikovat v pohybu ve dvojicích a skupině. Budeme hledat estetiku pohybu v zajímavých momentech  při vzájemné pohybové interakci.
Lektor: Jitka Mozorová
Místo konání: Bezbariérové divadlo Barka, S. Čecha 35a, Brno. Cena: 500 Kč (250 Kč/den)

Jitka Mozorová – absolventka oboru Taneční terapie na Univerzitě Palackého v Olomouci v roce
2010. Od roku 2011 ve výcviku Taneční a pohybové terapie pořádaného Asociací
taneční terapie. Společně s Kateřinou Hanzlíkovou vede soubor Integrované
skupiny pohybového studia Cyranovy boty od roku 2010.

4. AFRICKÝ TANEC (zaplněný, můžete být náhradník)
Africký tanec poskytuje ideální prostor pro navázání kontaktu s vlastním tělem, prostor pro hravou a tvořivou energii. Rozhýbe přitom každou část vašeho těla a probudí svaly, o kterých jste dosud nevěděli, že máte. V rámci dvoudenního workshopu se, za doprovodu dvou bubeníků z kapely Tubabu, naučíme tradiční taneční choreografii ze západní Afriky. Nebudou chybět také pohybové a rytmické hry, prostor pro improvizaci a vlastní pohybovou kreativitu.
Lektor: Alena Chládková
Místo konání: SVČ Lužánky, Lidická 50, velký sál. Cena: 600 Kč (300 Kč/den)

Alena Chládková se africkému tanci věnuje od roku 2005. Během té doby absolvovala mnoho workshopů u evropských i afrických lektorů. Strávila celkem 9 měsíců v západní Africe – v Guineji, Senegalu, Sierra Leone a Gambii, kde se zúčastnila několika tanečních workshopů i soukromých lekcí místních tanečníků. Je tanečnicí a bubenicí v brněnské kapele Tubabu. Od roku 2008 vede pravidelné lekce afrického tance v SVČ Lužánky a víkendové workshopy v různých městech ČR.

5. FLAMENCO (10 volných míst)
Workshop bude koncipován především pro studenty začátečníky. Budeme se věnovat rytmické práci nohou, plynulým pohybům paží, technice koordinace těla, rytmice a samozřejmě novým choreografiím.
Lektor: Pavel Lhotský
Místo konání: studio No Feet, Václavská 6, Brno. Cena: 600 Kč (300 Kč/den)

Pavel Lhotský – vedoucí, lektor a choreograf tanečního souboru La Quadrilla Brno v oboru Flamenco a Western dance. Od roku 1999 vyučuje tanec. V dnešní době trvale učí na několika brněnských tanečních školách (Centrum tance, Pasión a Lya) a organizuje a pořádá své vlastní taneční kurzy a semináře. V roce 2011 založil vlastní studio taneční školy „ESTUDIO ANDALUZ“.

6. UMĚNÍ POHYBU – jen sobota 12.5. (5 volných míst)
S tělem a díky tělu otvírat nové cesty a příběhy. Vnímat své tělo, těla ostatních a časoprostor jako prostředí.  Vystavět a prožít procesy imrovizace.
Lektor: Pierre Nadaud (FR)
Místo konání: Studio No Feet, Václavská 6, Brno. Cena: 250 Kč/den

Piere Nadaud – klaun, filosof, tanečník, choreograf a pedagog. Po  studiu filosofie v Paříži  se v roce 1997 přesunul do České republiky. Absolvoval   na katedře nonverbálního divadla na HAMU.  Založil taneční skupinu Mamacallas, pro kterou vytvářel taneční a/nebo divadelní představení. V současné době  na brněnské Difa JAMU. Poslední práce: autorské představení „Lid beze jmena“, a režie „Na vetvi“ skupiny Decalage.

7. BODY PERCUSSION – jen neděle 13.5. (plno, v případě zájmu nás kontaktujte jako náhradník)
Body percussion je jedním z nejstarších hudebních umění na světě, při kterém se k vytváření zvuků používá vlastní tělo.
V průběhu kurzu se naučíme používat vlastní tělo jako hudební nástroj a pomocí tleskání, dupání a dalších zvuků spolu vytvoříme rytmus.
Lektor: Jiří Bouda
Místo konání: Studio No Feet, Václavská 6, Brno. Cena: 250 Kč/den

Jiří Bouda se o hru na tělo aktivně zajímá od roku 2008. V následujícím roce absolvoval  kurz techniky Body percussion ve Španělsku u světoznámého muzikologa Javiera Romera Naranji.Učil se také u amerického muzikanta a choreografa Keitha Terryho. V současné době vede hudební kurzy v SVČ Lužánky, působí v kapele Tubabu a podílí se na řadě hudebních projektů.

——————————————————————————————————

 CELOROČNÍ DOPOLEDNÍ KURZ SOUČASNÉHO TANCE  2011/2012

Kurz se zaobírá výukou současných tanečních technik – využívá množství postupů a metod moderního a postmoderního tance. Lekce jsou zaměřeny na prozkoumávání pohybových principů, rozvíjení přirozeného pohybu, pohybové paměti a tvořivosti. Součástí tréninku jsou rozcvičky, taneční variace, krátké tréninkové choreografie a improvizace.
Kontakt a bližší informace:
V. Bělehrádková, tel. 608 137 773, email: verisima@luzanky.cz

——————————————————————————

2011:
Letní tanec a bubny

LETNÍ TANEC A BUBNY

Letní taneční a bubnovací dílna pro ty, kteří máte rádi hru na africké bubny, současný tanec a přírodu.
Týdenní workshop obsahuje výuku (každý den 3+3 hodiny):
-hry na africké bubny (učí David Oplatek)
– současná taneční technika, především kontaktní improvizace  (učí Zdenka Sviteková)
Účastníci (věk od 18 let) jsou rozděleni podle zkušeností do dovu skupin na začátečníky a pokročilé.
Termín: 13.-21. srpna 2011
Místo konání: Centrum DoNitra, Osinalice u Mělníka
Cena: 4000 Kč (zahrnuje ubytování, stravu, výuku, program)
Přihláška: Osinalice2011_přihláška
Kapacita účastníků je 20 osob (ještě volná místa: 4).
Kontakt a bližší informace:
V. Bělehrádková, tel. 608 137 773, email: verisima@luzanky.cz