Letní rytmodílna

Opět pořádáme letní taneční a bubnovací dílnu, v Osinalicích u Mělníka. Lze se přihlásit jen na tanec, nebo jen na bubny, nebo na oboje.
Kurz je určen pro zájemce ve věku od 18-ti let vytorin drug.


Program:
TANEČNÍ POETIKA – Unikátní pohybový výzkum s využitím tanečních technik (africký tanec, Laban technika, Feldenkreis), vnitřních rytmů v našem těle, pohybové anatomie, dialogu s hudbou a improvizace, který vám umožní rozvinout váš pohybový slovník, propojit tělo s hudbou, a získat jistotu a lehkost v tanečním projevu. Účastníci  budou rozděleni na dvě skupiny.
Vhodné pro  začátečníky i zkušené tanečníky.
AFRICKÉ BUBNY – Výuka je zaměřena na bubny djembe, kenkeni, sangban, dundun. Nejprve se zaměříme na zvládnutí základní techniky na tyto nástroje. Poté se budeme učit některé tradiční rytmy, se vším, co k tomu patří (signály, sóla, breaky, písnička). Pak se otevírá prostor pro vlastní improvizaci, pro tvoření „vlastní“ hudby. Součástí výuky jsou rozličná rytmická cvičení (bodypercussion, kdy jako nástroj používáme vlastní tělo), která rozvíjí smysl pro rytmus. Skupina bude rozdělena na začátečníky a pokročilé.
Každý den absolvujete 2,5hod hry na bubny a 2,5 hodiny tance, případně pokud si vyberete jen jeden obor (tanec nebo bubny), tak celkem 5 hodin výuky jednoho oboru.
Budeme příjemném prostředí upraveného statku na konci maličké vesnice v CHKO Kokořínsko. Během týdne bude jeden den věnován odpočinku, výletům, trávení času dle vašeho přání.

Ubytování: Osinalice u Mělníka, centrum DoNitra
Strava: kvalitní, zdravá, alternativně i maso, vaří dva osvědčení kuchaři
Cena: 4500 Kč (v ceně je ubytování, strava, kurzovné).
Přihláška ke stažení:
Letní-workshop-T_a_B_přihláška
Informace: Věra Bělehrádková, e-mail: verisima@luzanky.cz, tel. 608 137 773

 

Napsat komentář