Letní rytmodílna 2019

Pětidenní workshop pro dospělé, začátečníky i pokročilé v krásném prostředí centra DoNitra v Osinalicích u Mělníka.
Program: dopolední taneční lekce, odpolední bubenické lekce.
LEKCE SOUČASNÝ TANEC:
Používání svého těla v tanci s plnou pozorností na sebe, na okolní prostor a ostatní lidi. Budeme využívat techniky současného tance, Labanovy pohybové analýzy, kontaktní improvizace a improvizace. V různých variacích budeme vnímat dynamiku, prostor uvnitř i kolem sebe, intenzitu pohybu, kontakt, dech…Dostaneme se do role pozorovatele a zároveň tvůrce, prozkoumáme své pohybové vzorce, získáme nové. Lehkost, hra.
Věrka Bělehrádková: taneční lektorka, performerka a choreografka. Od roku 2001 učí současný tanec a taneční divadlo v Brně. Vede workshopy a kurzy, učí také hru na africké bubny a body percussion, tvoří taneční a hudební projekty. Založila soubor Cyranovy boty, se kterým vystupuje v ČR i v zahraničí.
LEKCE AFRICKÉ BUBNY:
Výuka hry na djembe a na basové bubny.
Jirka Bouda: hudební lektor a hráč na řadu melodických a perkusních nástrojů. Od roku 2001 aktivně vystupuje v různých hudebních uskupeních a projektech. Na africkou harfu koru, djembe a balafon se učil u mistrů v západoafrické Guineji a poté v Anglii, Francii a Španělsku. Mezi jeho učitele rytmu a melodie patří Epina Bagoura, Djakali Kone, Famadou Konate, Mohamed Bangoura, Adam Dougty a další. V současné době hudbu skládá, učí děti i dospělé a koncertuje po celé ČR. Vystupuje s bubenickou show Ritmo Factory, skupinou Korajunglejazz, body percussion skupinou Bd beat a podílí se na řadě hudebních projektů Denbaya.

Cena: 5000 Kč, v ceně je ubytování, celodenní strava, lektorné.
Zapůjčení djembe na celou dobu kurzu: 200 Kč
Počet účastníků: 16 osob
Přihlášky: verisima@belehradek.cz