Integra tančí Touhu v Praze

Čtyři soubory – jedno představení. Touha v ročních obdobích.
Projekt, který vznikl v rámci 1. ročníku festivalu Tanec a handicap.
Repríza proběhne v Praze v Divadle La Fabrika, 15. října 2010 v 20.00 hodin.


Na podzim a v zimě 2009 pracovaly čtyři soubory ze tří měst – Ostravy, Brna a Prahy – samostatně na společném projektovém představení Čtvero. Tématem jednotlivých představení je touha v jednotlivých ročních obdobích, kdy každý soubor zpracoval téma touhy ve zvoleném ročním období.
„Jaro “ zpracoval soubor Setkání z Ostravy pod vedením Terezy Vejsadové, „Léto“ skupina z Múzické školy při LK v Ostravě pod vedením Filipa Skály, „Podzim“ soubo Freedom4 z Prahy v režii Leony Kubešové a „Zimu“ Integrovaná skupina – Cyranovy boty v režii Jitky Semotamové.

Projekt Čtvero měl premiéru 8. ledna 2010 v bezbariérovém divadle BARKA v Brně, k příležitosti prvního ročníku festivalu Tanec a handicap. Tento festival hostoval brněnský soubor Cyranovy boty. Další ročník tohoto festivalového setkání je plánován na rok 2012, kde bude představen nový společný projekt.
Repríza projektu proběhla 17. července v Ostravě na hudebním festivalu Colours of Ostrava.

K festivalu vznikla stejnojmenná výstava – Fotografie Tanec a handicap 2010, kterou bylo možné vidět v únoru 2010 v kavárně Mezzanino v Brně, v srpnu v Ostravě na Slezskoostravském hradě a v průběhu října 2010 v Praze v kavárně Na kus řeči – Vinohrady (Bezručovy sady 1, Praha 2).
Autorem této výstavy je brněnský fotograf Jiří Tashi Vondráček (www.tashi.cz).

Pražská repríza projektu Čtvero je k vidění 15. října v Praze, divadlo La Fabrika. Vstupenky je možné si rezervovat na www.lafabrika.cz.